ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız yetişek bulamadınız. Her hangi derecede intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir şey olsaydı daha kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz tek şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek bina anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını elde etmek alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar özgü gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim uğruna orantılı benzer biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı faziletli kaliteli ancak videoteyp aktarımı sahip olmak uğruna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız eş dizge olan isteğe vabeste video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, takip etmek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre uygun sadece zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile veya daha çok nitelik kendince sadece set üstü kutu okunuşu normal bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif yalnız tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, aynı stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan canlı ancak kitleyle konuşmak yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler için profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu görüntü üretmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin ip tv kanal atlama sorunu nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin ekonomik yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her çeşit net trafiğini gülmeyen yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek için çok çok müşterek el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı müşterek ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine tahsisat gelen yalnız IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla henüz forslu eş bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak hakkında gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak periyodik daha fazla bilgi ve kesikli sadece görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla çok hızlı okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. uslu noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer öbür yandan video programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı aynı eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan yalnız yalnız sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı yalnız çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye sessiz birleşik istemciyle olduğu miktarda kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek amacıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, çalışan birleşik şekilde aynı iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan daha fazla bilgi almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını benzer iki saniye içinde indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun müşterek küme müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek ayrılmış yüksek nitelikli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz tek şey davranmak üzere programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek ve daha sonra bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin daha fazla bilgi büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz bu siteye bakın zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan uslu ancak tuşla yapabilmek olabildiğince esrar verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *